خانه / مقالات / ۶ نکته مهم برای یادگیری اینکه چگونه میلیاردر شویم ؟
6 نکته مهم برای یادگیری اینکه چگونه میلیاردر شویم ؟

۶ نکته مهم برای یادگیری اینکه چگونه میلیاردر شویم ؟

۶ نکته مهم برای یادگیری اینکه چگونه میلیاردر شویم ؟

تبدیل شدن به یک میلیاردر آسان تر از چیزی است که قبل از این بوده است.

بسیاری از مردم فکر می کنند که میلیاردر شدن یک کار غیر ممکن است و اعتقاد دارند شما حتما باید در یک خانواده ثروتمند متولد شوید و یا شانس زیادی داشته باشید تا بتوانید به ثروت دست پیدا کنید.

حقیقت این است که همه ما می توانیم تصمیم بگیریم که ثروتمند شویم.و به هدف خود نیز برسیم.اگر شما تمایل به کسب درامد بیشتر دارید باید در رسیدن به این هدف تلاش خود را نیز انجام دهید.

پول و ثروت همانند خورشید است که نور خود را بر تمام موجودات کره زمین می تابد.خورشید هیچ وقت نمی گوید که من نور خود را از یک درخت یا گل یا چیز دیگری دریغ میکنم چون آن را دوست ندارم.ثروت نیز همانند نور خورشید در دسترس همگان است و همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

برویم سراغ ۶ نکته ای که شما را به یک میلیاردر تبدیل می کند:

 • تفکر خود را تغییر دهید

  شما باید دید خود را گسترده تر کنید.وقتی اکثر مردم تنها چند درخت از جنگل را می بینند وسعت دید شما باید تمام جنگل باشد و همه آن را ببینید.به این ترتیب شما می توانید نقشه راه خود را ترسیم کنید و به جایی که می خواهید برسید.با داشتن یک چشم انداز وسیع و نقشه راه رسیدن به اهداف آسان تر خواهد شد.

  شما باید خودتان را بشناسید قبل از آن که اولین یک میلیارد خود را به دست بیاورید.دانستن حقیقت در مورد خودتان کار آسانی نیست ، گاهی اوقات شما باید دریابید که خودتان بزرگترین دشمن خودتان هستید.و بعضی اوقات هم برعکس این قضیه صادق است.یعنی بهترین دوست شما خود شما هستید.

  و این همان تفکرات شماست.تفکرات منفی بزرگترین دشمن شما در رسیدن به هدفتان هستند و تفکرات مثبت (همراه با تعقل) یک دوست خوب در راه رسیدن به این هدف.

 • در هر حالتی پس انداز کنید

سعی کنید هر ماه مقداری از درآمد خود را پس انداز کنید.شاید بگویید پولی که درمیاورید تا آخر ماه کفاف زندگی تان را نمی دهد ولی شما باید عادت خوب پس انداز کردن را یاد بگیرید ، حتی با درآمد کم.مهم نیست مبلغ پس اندازتان خیلی کم و خنده دار باشد.مهم این است که شما پس انداز کردن را یاد بگیرید.

 •  یادگیری از میلیاردرها

شاید شما دوستان زیادی داشته باشید.مانند هم کلاسی ها،همکاران،دوستان هم باشگاهی و… شاید اغلب این دوستان تان افراد پول داری نیستند .معاشرت با این افراد و دوستی با آن ها کار خوبی است ولی معمولا معاشرت با این افراد کمکی در میلیاردر شدن شما نمی کند و شاید نتیجه برعکس هم بدهد.

اگر شما واقعا تمایل به میلیاردر شدن را دارید باید با افراد میلیاردر نیز معاشرت داشته باشید.شما باید دنبال چنین افرادی بروید و از افکار و رفتارهای مالی آن ها الگو بگیرید.

 • تمرین ثروتمند بودن

برای ثروتمند بودن شما باید رفتارهای ثروتمندان را نیز یاد بگیرید و تمرین کنید تا در ذهن شما این باور ایجاد شود که شما فاصله خیلی کمی با رسیدن به ثروت دارید.کارهایی را انجام دهید که تا قبل از این موقعیت انجام آن را نداشتید.مثلا تست یک ماشین مدل بالا، درخواست از یک مشاور املاکی برای نشان دادن خانه های لوکسی که به فروش گذاشته شده اند،صرف کردن غذا در یکی از رستوران های لوکس شهر و…

شاید این رفتارها کمی نا معقول به نظر بیاید ولی باید بدانید شما با قرار گرفتن در چنین موقعیت هایی باعث می شوید ذهنتان بیشتر از گذشته برای رسیدن به ثروت تلاش کند و این نگرش در شما ایجاد خواهد شد که ثروت برای شما در همین نزدیکی و دست یافتنی است.

 •   باور کنید که این امر شدنی است 

  اگر شما این باور را داشته باشید که می توانید ثروت مند شوید،در اینصورت می توانید آن را به واقعیت تبدیل کنید.ولی اگر خودتان را از این قاعده مستثنی کنید و در ذهنتان این تفکر خطور کند که من نمی توانم به ثروت برسم در اینصورت شما هرگز رنگ پول و ثروت را نخواهید دید.شما باید این ذهنیت مثبت را در خود ایجاد و بی وقفه آن را تمرین کنید.برای این کار می توانید کتاب های کارآفرینی و کتاب هایی را که میلیونرهای خود ساخته نوشته اند مطالعه کنید.

 • استفاده از همه فرصت ها

در هر مکانی بدون توجه به موقعیت آن همیشه فرصت های خوبی پیدا می شود.اگر شما قلب و ذهن خود را بازتر کنید از این فرصت ها به خوبی می توانید استفاده لازم را ببرید و پاداش این فرصت طلبی را هم دریافت خواهید کرد.

شما با نه گفتن به فرصت ها نباید انتظار میلیونر شدن را هم داشته باشید. شما باید از هر فرصتی استفاده کنید تا خودتان و کسب و کارتان را مطرح سازید.

گاهی اوقات کاری که انجام می دهید شاید پاداش مادی نداشته باشد ولی در عوض ثمره آن را در آینده خواهید دید.همانند بذری که کاشته می شود و در نهایت محصول پر باری می دهد. هرچقدر بذر بیشتری بکارید(از فرصت ها استفاده کنید) همانقدر محصول بیشتری درو خواهید کرد(ثروت و موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد)

 منبع : www.entrepreneur.com و برداشت های آزاد

Check Also

راز موفقیت افراد ثروتمند چگونه پولدار شوم

۸ راز موفقیت افراد ثروتمند

۸  راز موفقیت افراد ثروتمند شاید خیلی ها این سئوالات را داشته باشند؟ چگونه می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.