خانه / ایده های کسب و کار / ایده کسب و کار اینترنتی / ایده فروش و بازاریابی برای محصولات نرم افزاری
ایده کسب و کار آنلاین

ایده فروش و بازاریابی برای محصولات نرم افزاری

ایده فروش محصولات نرم افزاری

در کشور ما شرکت های نرم افزاری متعددی وجود دارد که مشغول به تولید نرم افزارهای تخصصی،عمومی و… می باشند.با توجه به گسترش تجارت در زمینه  آی تی تعداد این شرکت ها و نرم افزارها نیز رو به افزایش است.این شرکت ها معمولا دارای یک یا چند نرم افزار استراتژیک و مهم هستند که تمرکز اصلی گروه فروش و پشتیبانی بر روی این نرم افزاها می باشد.

معمولا شرکت های نرم افزاری یک یا چند محصول نیز دارند که زیر سایه محصولات استراتژیکشان می مانند و به دلیل کمبود وقت و نیروی کار و یا به علت تمرکز روی محصولات اصلی این محصولات تقریبا از سبد فروش شرکت حذف می گردند.

به عنوان مثال یکی از دوستان بنده بیش از ۱۰ سال است صاحب شرکت نرم افزاری بوده و مشغول به تولید انواع نرم افزاهای تحت وب و ویندوز هستند.اتفاقا این ایده نیز در یکی از جلساتی که با ایشان داشتم به ذهن بنده خطور کرد.این شرکت بعد از تولید نزدیک به ۱۰ نرم افزار کاربردی اکنون دارای مشتریان دولتی و خصوصی زیادی می باشد.ولی اکثر این مشتریان ، کاربران دو یا سه نرم افزار این شرکت هستند و تقریبا ۷ عدد از نرم افزارهای این شرکت که اتفاقا کاربردی و به روز هم می باشند راکد مانده و از لیست فروش شرکت حذف شده اند.بنده دلیل این امر را از مدیرعامل این شرکت (دوستم) که جویا شدم ایشان عنوان کردند سیاست ما کنار گذاشتن این نرم افزارها(راکد) و تمرکز و تخصیص همه نیروی کار شرکت بر روی فروش ، پشتیبانی و ارتقاء سه محصول اصلی است.

تقریبا اکثر شرکت ها نیز چنین نرم افزارهایی دارند که از برنامه فروش شرکت کنار گذاشته شده اند.ولی بازار فروششان همچنان داغ است و مشتریان زیادی دارند.مطمئنا دلیل کنار گذاشتن همه این نرم افزارها نداشتن مشتری برای خرید آن ها نیست.

ایده چیست؟

کسانی که آشنایی با نرم افزار و نحوه نصب و استقرار آن را دارند می توانند از این فرصت استفاده کنند.روال کار به این صورت است که شما با یک یا چند شرکت صحبت کنید و جهت فروش و نصب نرم افزارهایی را که در لیست فروش شرکت قرار ندارند با آنها همکاری کنید.شما در ابتدا نیاز به یک وبسایت دارید تا معرفی نرم افزارها و کاتالوگ های آنها را در سایت قرار دهید. از شبکه های اجتماعی و تمام شگردهای بازاریابی برای فروش محصولاتتان استفاده کنید.

بعد از فروش هر محصول بیشترین درصد سود یا حداقل ۵۰درصد باید متعلق به شما باشد.این گونه موارد را در زمان عقد قرارداد با صاحب نرم افزار حتما قید نمایید.مطمئن باشید این شرکت(صاحب نرم افزار) نیز استقبال خواهند کرد که محصولات راکد آنها بدون صرف هزینه و نیروی کارشان برای آنها سودآوری داشته باشد.

شما می توانید به کمک شرکت های صاحب امتیاز نرم افزار و با آموزش های مختصر آن ها یک تیم پشتیبانی فنی نیز تشکیل دهید و علاوه بر درصد فروش از راه پشتیبانی نیز درآمد کسب کنید.

حین نوشتن این یده یک ایده ی جالب دیگر نیز به ذهن بنده رسید(برگرفته از این ایده).پس سعی کنید علاوه بر فکر کردن به آن، از تفکر خود استفاده کرده و این ایده را کامل و کاملتر کنید.

Check Also

ایده ی کسب و کار آنلاین متفاوت برای خدمت دهی به بانوان

برای مشاهده ادامه مطلب باید وارد حساب کاربری خود شوید بستن ورود آیا رمز عبورتان …

۳ نظر

  1. باسلام ایده ی جالبی است نحوه ی کاررابایددانست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.