خانه / آموزش / آموزش ساخت عروسک / آموزش ساخت عروسک مینیون با رول کاغذی
آموزش ساخت عروسک مینیون با رول کاغذی

آموزش ساخت عروسک مینیون با رول کاغذی

آموزش ساخت عروسک مینیون با رول کاغذی

در این آموزش قصد داریم با استفاده از رول های کاغذی نحوه ساخت عروسک مینیون را به شما آموزش دهیم.

ابزارهایی که برای ساخت عروسک مینیون نیاز دارید عبارتند از:

 •  رول کاغذی
 • رنگ ابی و زرد
 • کاغذ مشکی و زرد
 • ماژیک مشکی
 • ۱ یا ۲ عدد چشم عروسکی
 • چسب
 • قلم مو
 • روزنامه یا کاغذ
 • چسب کاغذی
 • الیاف یا کاموای مشکی

روزنامه یا کاغذ را مچاله کرده و داخل رول قرار دهید.این قسمت بدنه و سر عروسک مینیون را تشکیل می دهد.

سعی کنید نصف روزنامه مچاله شده(یا حداقل یک سوم) بیرون از رول باقی بماند.

قسمتی از روزنامه ها را که بیرون از رول قرار دارند همانند تصویر بالا با نوار چسب صاف کنید تا حالت گنبدی شکل سر عروسک مینیون حالت بهتری پیدا کند.

 

در این مرحله بدنه عروسک را به ۳ قسمت تقسیم کرده و یک سوم پایینی را به رنگ آبی و بقیه قسمت ها را به رنگ زرد رنگ آمیزی کنید و اجازه دهید تا رنگ کاملا خشک شود.

بعد از خشک شدن رنگ ، بقیه قسمت های لباس عروسک را همانند ویدئوی بالا رنگ آمیزی کنید.

بدنه عروسک را بر روی کاغذ مشکی قرار دهید و توسط ماژیک محل برش پاهای عروسک مینیون را که ترکیبی از یک دایره و منحنی به شکل M است را مشخص کنید و سپس توسط قیچی آن را برش دهید. روی قسمت برش داده شده را با چسب کاغذ آغشته کنید و بدنه عروسک را بر روی آن قرار داده و فشار دهید تا پاها به قسمت بدنه بچسبد.

در این مرحله بازوهای عروسک را خواهیم ساخت.شکل بازوها را همانند ویدئوی بالا بر روی کاغذ زرد رنگ ترسیم کرده و برش دهید و سپس قسمت انتهایی آن را با ماژیک مشکی رنگ آمیزی کنید.

بازوهای عروسک را توسط چسب به محل مورد نظر بچسبانید

بعد از نصب بازوها باید چشم های عروسک را نصب نماییم.عروسک های مینیون دارای یک یا دو چشم هستند و شما به سلیقه ی خودتان می توانید تعداد آن را انتخاب کنید. در صورتی که از دو چشم برای عروسک استفاده کردید فاصله آن ها را نزدیک انتخاب کنید.بعد از چسباندن چشم ها باید دور چشم را توسط ماژیک به صورت دایره رنگ آمیزی کنید و سپس نوار مشکی رنگی را که در ویدئوی بالا مشاهده می کنید در دور سر عروسک رسم کنید تا عینک عروسک هم تکمیل شود.

کاموا یا الیافی که برای موی عروسک آماده کرده اید را در اندازه های ۲-۳ سانتیمتر برش داده و توسط چسب به قسمت بالای عروسک بچسبانید.

 

اضافه کردن سایر اجزای چهره و جزئیات دیگر.یا استفاده از ماژیک می توانید سایر اجزای عروسک مانند دهان و جیب را اضافه کنید.برای دادن جلوه زیباتر می توانید از کاغذهای برش داده شده،الیاف و یا نخ برای این قسمت ها استفاده کنید.

۴ نظر

 1. با سلام سپاس ازآموزشتان امیدکه آموزش هایه دیگری رادرسایت شماببینیم

 2. جالب بود ممنون از آموزشتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.